Motywacja

Motywacja – jest to stan gotowości do podjęcia określonego działania…

Jak mówi Brian Tracy
„Twoje życie staje się lepsze, tylko, gdy Ty stajesz się lepszym.”
Ja bardzo wierzę w te słowa i wprowadzam każdego dnia w swoje życie…..
W moim życiu motywacja nie zawsze była obecna. Przez bardzo długi czas szukałam rozwiązania motywacyjnego, tak aby w końcu zrobić coś ze swoim życiem…. Recenzję z poszukiwań musiała bym napisać II tomowej książce 😜😉może kiedyś kto to wie 😉, ale po moich doświadczeniach o rozwoju osobistym,pamiętajcie o jednym aby eksperymentować i sprawdzać, co będzie dla Was najlepsze…..
Pare rad od Grazi spróbuj a może !?😉
– na początku wyznaczaj sobie cele…
zapisz je na kratce,zawsze będzie można do nich wrócić… (tygodniowe,miesięczne,roczne) niech będą one ambitne,im większy cel, tym większe pobudzenie dla Twojego umysłu,oczywiście nie powinny być zupełnie niemożliwe do spełnienia, ale pozwól sobie na odrobinę fantazji.
Jeśli Twoje cele, marzenia są za duże, nie zmieniaj ich, po prostu podziel je na mniejsze…
-potem wypisz korzyści…
Weź pustą kartkę i zacznij wypisywać wszystkie korzyści, jakie przychodzą Ci do głowy w związku z wykonaniem danego zadania np.wiecej wolnego czasu, radość kogoś bliskiego, otrzymanie wynagrodzenia, możność spotkania z przyjaciółmi, nauczenie się czegoś nowego itd.
-kalendarz planu czyli poprostu wszystko sobie dokładnie zaplanuj, co masz do zrobienia…wyznacz
sobie poszczególne kroki, które doprowadzą Cię do osiągnięcia danego celu, łatwiej będzie Ci zabrać się za nie,jak będą wyszczególnione, całość nie będzie się już wydawać taka trudna do zrobienia 😉 bo będzie składać się z prostych czynności które dasz radę zrobić według swojego tempa….
-Połącz swój cel z najwyższą wartością…
Zastanów się, co stanowi dla Ciebie najważniejszą rzecz w życiu!? Zdrowie,dzieci, rodzina, miłość, wykształcenie, dobra zabawa? Co przedkładasz nad wszystkie inne wartości? Dla których części jesteś w stanie naprawdę się poświęcić tak na 1100% ?!
Zadawaj sobie pytania „co mi to da?” i to taki prosty przykład …. Jeśli nauczę się,przerobię ten materiał ? Zdam egzamin. Co Mi da zdanie egzaminu? Nie będę miał poprawki. Co Mi to da? Będę miał więcej wolnego czasu. Co Mi da wolny czas? Będę mógł spędzać czas z przyjaciółmi albo gdzieś wyjechać, co oznacza dobrą zabawę. Proste, prawda? 😘😁
-i ostatnia rzecz bądź pozytywnie nastawiony😊😊😊 zawsze !!!!
zwracaj uwagę na swoje myśli, gdy są one negatywne, zamień je na pozytywne.
Pomyśl,dam radę kto jak anie ja! uda mi się napewno muszę tylko chcieć! Skończ !!!! ze słowami „nie uda mi się”, „to jest trudne”, „nie dam rady”!!!!
Pozytywne nastawiając się na sukces,Twoja efektywność wzrośnie. Wyrób sobie nawyk pozytywnego myślenia. Masz ogromne możliwości,tylko uwierz w to, a będziesz wydajniejszy i szczęśliwszy 😉
Uśmiechaj się i myśl pozytywnie ja wierzę,że jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić !
Pięknego dnia
🤞