Wdzięczność

WDZIĘCZNOŚĆ
🤔
Wdzięczność to uczucie posiadające nieopisaną energię. To umiejętność cieszenia się z tego, co się ma, i zrozumienie, że wszystko, co się dzieje, jest prezentem jaki dostaliśmy od życia. Często łapiemy się na tym, że wdzięczność nie stanowi naszej codziennej praktyki. Dlaczego?
W życiu doświadczamy wielu rzeczy, które są piękne i ważne – a nie umiemy za nie podziękować, myśląc że nam się to należy. Nie ukrywam, że praktykowanie wdzięczności może być nie lada wyzwaniem dla niektórych 😉.
Chciałabym abyście wiedzieli, że w praktykowaniu wdzięczności nie chodzi o kolorowanie, sztuczne szczęście, wieczny uśmiech i odrzucanie negatywnych emocji i sytuacji, które są częścią naszego życia, ale chodzi o perspektywę i zracjonalizowanie, że są rzeczy, za które możemy być wdzięczni, pomimo ciężkich doświadczeń.
Kiedyś przeczytałam:
„Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać.
Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę.
Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter.
Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje”…
Pamiętaj, odczuwanie wdzięczności pozwala wzrastać i rozwijać się. Wdzięczność wnosi radość i uśmiech w Twoje życie oraz życie tych, którzy są wokół ciebie 💚
Można się tego nauczyć np.
-spisuj codziennie na kratce 10 rzeczy za które możesz być wdzięczna/y
-Praktykuj uważność ,skupiaj się na każdym momencie, na smaku, na tym co widzisz, na tym co odczuwasz, obudź wszystkie zmysły.
-Ćwicz pozytywne myślenie, przestaw się na pozytywne tory.
-Komplementuj innych,przynajmniej jeden komplement dziennie.
Kochani ja po swoich ciężkich doświadczeniach potrafię być wdzięczna pomimo wszystko. Dziś swoje życie widzę w zupełnie innej perspektywie. Dziękuję za życie i zdrowie. Obserwując otaczający mnie świat, wiem że każdego dnia może się to zmienić. Dlatego jestem wdzięczna za każdy dzień. Nie biorę życia ani zdrowia „bo mi się należy”.
Pamiętajcie, że życie ma więcej barw, smaków niż nam się wydaje, że codziennie spotyka nas wiele małych i dużych cudów, z których nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy…
Ja jestem wdzięczna za :
-słoneczny dzień
-zdrowych rodziców i rodzeństwo
-brak korków na ulicy
-spacer z mężem
-za każdą rozmowę z przyjaciółką
-za buziaka od męża i jego uśmiech -spokojny sen i brak budzika rano
-uczenie się czegoś nowego
-cierpliwość/wyrozumiałość mojego męża względem mnie
-śmieszny żart, który poprawił mi humor, uwielbiam qczajka 😉
-uśmiech dziecka i nagrania głosowego Stasia „Grazia tęsknię za Tobą 😍”
-za odwiedziny mojej przyjaciółki 👭
I wiele, wiele innych rzeczy …
Okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka.
Bądź wdzięczny!!!
Grazia💚